Afera wokół Dawida Kacprzyka, lekarza i byłego już radnego Koalicji Obywatelskiej, wciąż budzi emocje. Do sprawy odniósł się teraz Lech Dyblik. Aktor znany z ciętego języka opublikował ironiczne nagranie, w którym zakpił z polityków koalicji rządzącej. „W tej trudnej dla koalicjantów chwili nie będę się nad wami pastwił, jak to robią inni. Ja po prostu życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz pieniędzy – powiedział Dyblik. Teraz to sobie p. Dyblik sobie nagrabił! Na rynek główny i z dyby Dybkika.
Zgodnie z decyzją premiera pełnomocnik ds. CPK Maciej Lasek został odwołany. Powołany na to stanowisko został dotychczasowy minister infrastruktury odpowiedzialny za kolej Piotr Malepszak. Zbudował CPK, to odchodzi. Czego nie rozumiecie? Małolepszak będzie teraz spijał śmietankę.
Niedźwiedź grasuje w Przemyślu, a dziki w Krakowie! Dzikie państwo.
Nie milkną echa afery w Szpitalu Południowym w Warszawie. Jak opisywał portal Zero.pl, miała tam powstać nieformalna ścieżka przyjęć dla polityków Koalicji Obywatelskiej i ich rodzin. „To jest największy kryzys od początku rządów tego obozu. Dlaczego? Bo to temat, który dotyka zwykłych ludzi. To temat, który można sobie łatwo zwizualizować, wyobrazić i wyjaśnić —prof. Waldemar Wojtasik, politolog z Uniwersytetu Śląskiego. Oj tam, oj tam. W najbliższym sondażu KO podskoczy do jakiś 98 proc poparcia…
„Zamiast uciekać dzisiaj, chować jak struś głowę w piasek, zabierać za sobą minister zdrowia, ministra Kierwińskiego, żeby broń Boże na ten temat nie dyskutować, powinien pan wyjść tutaj i przeprosić Polaków, tych pacjentów, którzy nie mogą dostać się do lekarza, którzy czekają w kolejkach, których państwa nieudolne rządy odsyłały z zabiegów planowych, ratujących życie i zdrowie — mówił z sejmowej mównicy Zbigniew Bogucki, szef Kancelarii Prezydenta, zwracając się do nieobecnego na sali premiera Donalda Tuska. Mamy super plan! Wszyscy zapiszmy się do KO i się poprawi! Salonik VIP dla każdego! I to jest konkret.
Rodzina zmarłego w 2022 r. Emiliana Kamińskiego nie ustaje w walce o przyszłość Teatru Kamienica. Spór o zabytkowy budynek przy al. Solidarności w Warszawie przybiera coraz bardziej dramatyczny obrót. Syn aktora Kajetan Kamiński ujawnił, że od roku nosi kamizelkę kuloodporną. Powód? Groźby śmierci związane z konfliktem o teatr. Dziki, niedźwiedzie a teraz kamizelka kuloodporna. Oj dzieje się dzieje w państwie KO! Kolega zaczął pić i pojawiły się dodatkowo białe myszki.
Michel Nkuka Mboladinga to najsłynniejszy kibic Demokratycznej Republiki Konga, a zarazem jeden z najbardziej rozpoznawalnych fanów piłkarskich na świecie. 49-latek w trakcie meczów swojej reprezentacji nie skacze, nie krzyczy i nie wymachuje flagą. Zamiast tego… stoi nieruchomo przez 90 minut z uniesioną ręką (wiecie którą rękę podnosi? – czy tym nie powinien zająć się jakiś ośrodek od tego i owego). Proponuję do Szpitala Południowego, na szybką ścieżkę odwykową.
Politycy KO w „saloniku VIP” korzystali z odtrucia poalkoholowego? – pytają w prawicowym portalu. „(…) bardzo często mówi się również, że politycy, którzy kończyli imprezę, lądowali w tym szpitalu po to, żeby się odtruć poalkoholowo, bo tam były realizowane takie warunki” – powiedział rektor Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych dr Piotr Kusznieruk. Już nie mają się czego czepiać! Dobrze, że odtruwają. Zakładam, że politycy KO rządzą na trzeźwo, a jak rządzą – każdy widzi. Co by się zatem działo, gdyby rządzili na kacu? Chociaż niektórzy uważają, że – widząc efekty rządzenia – są na permanentnie na bani. Coś mnie jakoś w krzyżu strzela, że to nie koniec. Szambo dopiero wybije.
„Dzień dobry – jeśli zabrzmi to kontrowersyjnie, trudno. Ale: nie interesuje mnie „afera szpitalna” ani żadne inne tego typu nowe „Ośmiorniczki” dopóki grube przestępstwa PiS, miliardowe przekręty i afery nie zostaną ukarane. Dopiero kiedy to się stanie, kiedy ostatni przestępca z PiS pójdzie siedzieć, mogę użalać się nad VIP-ami leczącymi się bez kolejki” – skomentowała na platformie X Eliza Michalik. – A, i jeszcze jedno: żaden PiS-owiec nigdy, do końca świata nie ma prawa komentować żadnych „przekrętów”. Ich głos w takich tematach się zupełnie nie liczy” – dodała. Brunetka, ale mentalnie blondynka jak nic.
Londyński sąd odroczył posiedzenie w sprawie ekstradycji byłego szefa RARS Michała Kuczmierowskiego, zatrzymanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Co się stanie, gdy lewicowe władze Wielkiej Brytanii nie wyrażą zgody na ekstradycję? Nic, tylko tłuc pustym łbem o murowaną ścianę!
Witold Zembaczyński, arcy wybitny polityk Koalicji Obywatelskiej pokazał, jak jego ugrupowanie traktuje koalicjantów – zwłaszcza tych z Polski 2050. Podczas programu „Liga debat” w Kanale Zero Zembaczyński określił Bartosza Romowicza z koalicyjnego ugrupowania jako „nielojalną mendę”. Co tam się dzieje? Osiwieć można. A odtrucie w Południowym było?
23 lipca, kończy się pięcioletnia kadencja Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Marcina Wiącka. Kto go zastąpi? Wiele wskazuje na to, że Koalicja Obywatelska będzie forsować kandydaturę Sylwii Gregorczyk-Abram, adwokat, która w przeszłości wzywała m.in. do odebrania funduszy unijnych w Polsce. Znaczy się nadaje jak nikt inny! Bierzemy w ciemno.
Sprzeciwmy się antyukraińskiej histerii rozpętanej przez polską prawicę na zlecenie Kremla – piszą na lamach „Gaz.Wyb”. „W Światowym Dniu Uchodźcy wyrażamy sprzeciw wobec czynienia z Polski oblężonej twierdzy i wobec szczucia na naszych sąsiadów. Polska ma długie tradycje państwa wielokulturowego. Marzymy, by zasłużyła na miano Otwartej Rzeczypospolitej, z jej staropolską gościnnością, godnym traktowaniem każdego, w poczucia szacunku i z zachowaniem podstawowych praw człowieka” – piszą tam. Są ludzie, którzy potrafią jednocześnie gryźć i połykać. I to jest wielka zagadka kosmosu, że jednak potrafią.
Prezydent Karol Nawrocki zdecydował o odebraniu Orderu Orła Białego Wołodymyrowi Zełenskiemu, który został mu przyznany przez ówczesnego prezydenta Andrzeja Dudę w 2023 roku. To konsekwencja nadania przez ukraińskiego przywódcę imienia „Bohaterów UPA” jednostce wojskowej. Na odebranie orderu zareagowali czołowi ukraińscy politycy. Polskich odznaczeń państwowych zrzekli się: minister spraw zagranicznych Ukrainy Andrij Sybiha, szef Biura Prezydenta Ukrainy Kyryło Budanow, jego zastępca Ihor Żowkwa, a także ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Bodnar. Odznaczenie zwrócił też były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma. Teraz także Petro Poroszenko poinformował, że podjął taką samą decyzję. Teraz czekamy aż nam zwrócicie kasę!




